26763392- 26763398      info@target-academy.ir
دپارتمان زبان آلمانی

 

آموزش زبان آلمانی در ایران

یاد گرفتن یک زبان جدید به معنای ورود به دنیایی جدید و به دست آوردن فرصت های تازه و شگفت آور است. به دست آوردن فرصت های طلایی مانند فرصت ادامه ی تحصیل، داشتن شغل ایده آل و سفری فراموش نشدنی می تواند از مهم ترین دستاورد های یاد گرفتن یک زبان تازه باشد. برای بیشتر مردم، آموزش زبان آلمانی مهم ترین زبان بعد از آموزش زبان انگلیسی است. می توان گفت، زبان آلمانی یکی از پر طرفدار ترین زبان هایی است که مردم تمایل دارند آن را یاد بگیرند.

کشور زیبا و شگفت انگیز آلمان، در قاره ی سبز اروپا قرار دارد. این کشور، بعد از کشور ژاپن و ایالات متحده ی امریکا، سومین کشور مدرن و صنعتی در جهان است. مردم این کشور زیبا به زبان آلمانی صحبت می کنند. اما چند کشور آلمانی زبان وجود دارد؟ مردمِ کشور های اتریش، شرق بلژیک، جنوب دانمارک، بخشی از سوئیس، مناطق لیختن اشتاین، لوگزامبورگ، آلزاس، آلتو آدیجه و لورن به زبان آلمانی صحبت می کنند. اما نکته ی مهم این است که زبان آلمانی دومین زبان علمی دنیا می باشد و بیش از 95 میلیون نفر در سراسر دنیا وجود دارند که به آلمانی صحبت می کنند. به عنوان مثال، زبان آلمانی، زبان دوم کشور پهناور روسیه می باشد.

بهترین و موثر ترین راه برای شروع و یادگیری زبان آلمانی، شرکت در دوره ها و کلاس های آموزش زبان آلمانی می باشد. با راهنمایی مدرسان با تجربه و حرفه ای، می توان زبان آلمانی را به شیوه ی صحیح و سریع یاد گرفت.

 

 

 

آموزش زبان آلمانی در ایران

 

برای آموزش زبان آلمانی چه کتابی منبع معتبرتری است

برای هر زبان آموزی، مهم ترین دغدغه قبل از شروعِ آموزش زبان آلمانی، یافتنِ منبع و یا منابعِ آموزشی معتبر و مورد اطمینان می باشد. امروزه شاهد وجود انواع کتاب ها، ویدیو ها و نرم افزار های آموزشی هستیم. از این رو انتخاب یک منبع مناسب و معتبر گاهی سخت می شود. در آموزشگاه ها و مراکز تحصیلی معتبر، کتابی که در ایران تدریس می شود منشن می باشد. این کتاب دارای سطوح مختلفی از سطح A1 تا B2 را پوشش می دهد. هر کتاب از 24 بخش تشکیل شده است و شامل تمام موضوعات لازم برای آموزش زبان آلمانی می باشد. دلیل محبوبیت این کتاب برای زبان آموزان و موسسات آموزشی معتبر، استفاده از موضوعات متنوع و قدرت بالای این کتاب در آموزش زبان آلمانی است. در این کتاب سعی شده هر موضوع، در قالب یک داستان جذاب تدریس شود. این کتاب با دارا بودن فایل صوتی، فایل های ویدیویی، تمرین و بازی، سببِ جذاب شدن و راحت تر شدنِ یادگیری زبان برای زبان آموزان شده است. کتاب منشن یا Menschen به تنهایی منبع بسیار مهم و کافی برای آموزش زبان آلمانی است. با تمرین و تکرار مداوم مطالعه ی مجموعه کتاب های منشن، می توان زبان آلمانی را تا حد بالایی، به طور صحیح یاد گرفت. سطح A1 اولین و ابتدایی ترین سطح می باشد. در این سطح، زبان آموز با الفبای زبان آلمانی، اعداد و لغات ساده و کاربردی، دستور زبان و گرامر زبان آلمانی آشنا خواهد شد. سطح A1 خودش به دو بخش A1.1 و A1.2 تقسیم می شود و قاعدتا هر بخش شامل 12 درس خواهد بود. سطح بعدی، سطح A2 می باشد و مانند سطح قبلی، به دو بخش تقسیم می شود. دیگر سطوح زبان آلمانی، سطح B1 و B2 خواهد بود و مجددا هر کدام از این دو سطح نیز به دو بخش تقسیم می شوند. بعد از آموزش زبان آلمانی، هنگامی که هر سطح را به طور کامل مطالعه کردید و یاد گرفتید، می توانید در امتحان رسمیِ همان سطح شرکت کنید و مدرک آن سطح را دریافت کنید.

 

 

 

برای آموزش زبان آلمانی چه کتابی منبع معتبرتری است

آموزش زبان آلمانی تشابهات و اختلافات زبان آلمانی و انگلیسی

به دلیل شباهات های فراوان فرهنگ کشور های آلمانی زبان و انگلیسی زبان، بین زبان آلمانی و زبان انگلیسی تشابهات فراوانی وجود دارد تا آنجا که برخی زبان انگلیسی و آلمانی را خواهر نامیده اند. اولین تشابه میان این دو زبان به الفبای آن ها بر می گردد. هر دو زبان دارای 26 حرف می باشند. بیشتر الفبای زبان آلمانی و زبان انگلیسی در نوشتار مانند هم می باشند و شاید در برخی از حرف ها، تلفظ متفاوت داشته باشند که با کمی تکرار و تمرین بسیار ساده خواهد شد. هنگام آموزش زبان آلمانی با لغات بسیاری آشنا می شویم که بسیار شبیه و هم معنی با کلمات انگلیسی هستند. شاید تفاوت عمده ی بین زبان آلمانی و زبان انگلیسی در گرامر و دستور زبان باشد. با این حال زبان آلمانی نیز مانند زبان انگلیسی از قواعد خاص و منطقی ای پیروی می کند. به همین دلیل است که گاهی می شنویم بعد از یاد گرفتن زبان انگلیسی، به یادگیری زبان آلمانی بپردازید.

یکی از مشهورترین تفاوت زبان آلمانی با زبان انگلیسی، موضوع جنسیت در زبان آلمانی است که تقریبا می توان گفت از قاعده ی خاصی پیروی نمی کند. به عبارتی، هر اسم دارای یک جنسیت می باشد. مونث، مذکر و خنثی بودن اسم ها توسط آرتیکل و یا حروفِ تعریف، مشخص می شود. جنسیت اسم ها در زبان آلمانی قانون خاصی ندارد و تنها راه یادگیری آن، حفظ کردن هر اسم با حروف تعریف منحصر به فردش می باشد. از این رو توصیه می شود از همان ابتدا ی آموزش زبان آلمانی، اسم ها را با آرتیکل یا نشانه ی جنسیتی خودش یاد بگیرید.

 

 

 

 

آموزش زبان آلمانی تشابهات و اختلافات زبان آلمانی و انگلیسی

قبل از آموزش زبان آلمانی به چه نکاتی باید توجه کرد

قبل از شروع یادگیری و آموزش زبان آلمانی، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کرد، دلیل و انگیزه ی خود از یاد گرفتن این زبان زیبا می باشد. علاقه ی شخصی، ادامه ی تحصیل، پیدا کردن شغل مورد علاقه، سفر، یافتن دوستان آلمانی و غیره می تواند انگیزه ی بسیاری از زبان آموزان باشد. اما هر فرد باید برای یادگیری زبان، انگیزه ی کافی داشته باشد. این امر سبب می شود افراد با اشتیاق فراوان به یادیری و تمرین زبان بپردازند و در فهمیدن و یادگیری زبان آلمانی موفق تر باشند. انتخابِ صحیحِ کتاب، منابع آموزشی و موسسه ی آموزشی معتبر و مناسب، مهم ترین قدم برای یاد گیری این زبان شیرین می باشد.

 

منابع:

  1. https://nationaltoday.com/german-language-day/
  2. https://www.u4network.eu/index.php/network/universities/265-university-of-goettingen
  3. https://www.travelweek.ca/news/german-summer-cities-focus-of-brand-new-gntb-campaign/
  4. https://almanizaban.com/product/90-stundensgrammatiksdeutsch/

 

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آموزشگاه زبان تارگت می باشد. امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت